Gegužės
03 d.

Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro 18-oji veiklos sukaktis


Gegužės 3 d., Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras švęnčia gražią 18-ąją veiklos sukaktį. Ta proga yra paskata pripažinti, kad nemažai nuveikta turizmo labui, o Klaipėdos rajoną kasmet aplanko vis daugiau turistų tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio valstybių. Nuo šio pavasario siekiantiesiems daugiau sužinoti apie Gargždų istoriją, siūlome ekskursiją po miestą „Prie rubežiaus".

Traukia vandenų kraštas

Klaipėdos rajone pastaraisiais metais pastatyti svarbūs turistiniai objektai: 15 metrų apžvalgos bokštas Drevernoje, senovinis burinis Kuršių marių laivas-reisinė „Dreverna“, plėtojama Drevernos mažųjų laivų uosto infrastruktūra, o vasaros sezono metu vykdomas tiesioginis reguliarus reisas Dreverna-Juodkrantė-Dreverna.

Klaipėdos rajonas – 4 vandenų kraštas, tad aktyvaus laisvalaikio mėgėjai renkasi įvairias pramogas: tai ir buriavimas jėgos aitvarais, plaukimas vandenlentėmis, žygiai baidarėmis. Drevernos mažųjų laivų uostas taip pat turi pasiūlyti įvairių pramogų: plaukiojimas vandens dviračiais, minlentėmis, irklentėmis ir kt. Dviračių mėgėjams yra sukurti 4 maršrutai aplink Kuršių marias. Vasarą turistinio judrumo daugiau, tačiau keletą žiemos savaičių jau nebeįsivaizduojama be daugelio pamėgto ir išbandyto slidinėjimo ant Utrių kalno.

„Žuvies kelias“ - populiariausias

Siekiant sudominti turistus įgyvendinamas išskirtinis rinkodaros projektas „Pamario turizmo klasteris“. Jis jungia dvi savivaldybes: Klaipėdos ir Šilutės rajonų, o šiuo metu jungiasi ir Neringos savivaldybė. Bendrai rinkodarai yra susikooperavę 20 turizmo paslaugų teikėjų. Pati populiariausia siūloma programa - „Žuvies kelias“, kviečianti į Dreverną. Čia kartu linksminamasi etnokultūros programoje „Į žvejus eisiu“, susipažįstama su žvejybos Kuršių mariose istorija, tradicijomis, žvejų gyvenimo būdu ir laivadirbyste. Čia įminama vėtrungių paslaptis, ragaujama unikalios dreverniškių žuvienės, o iškėlus bures senoviniu kuršių laivu - reisine „Dreverna“ plaukiama į Kuršių marias. Ši programa tiesiog negali sužavėti.

Ekskursija po Gargždus - grupėms

2016 m. turizmo informacijos centras kartu su Gargždų krašto muziejumi sukūrė turistinį pėsčiųjų maršrutą „Prie rubežiaus“. Įvairiose miesto vietose pastatyti informaciniai stendai, bylojantys apie miesto istoriją, sudomina ne tik miestiečius, bet ir svečius. Tačiau svarbu ne tik pamatyti, bet ir gyvai išgirsti apie miesto praeitį, dabartį ir, žinoma perspektyvas. Tad nuo gegužės 7 d. yra galimybė grupėms (nuo 10 asmenų) užsisakyti pažintinę ekskursiją po Gargždus. Jos metu bus atskleisti įdomūs miesto istorijos faktai, taip pat aplankomos istoriškai reikšmingiausios ir gražiausios miesto vietos. Ekskursijos metu kalbėsimės apie muitinės veiklą, žydų gyvenimą, pirmąsias bažnyčias, Ronne dvarą ir jo šeimininkus atvedusius miestą į „aukso amžių“. Žinoma, aplankysime parką, Minijos upės slėnį, o 1,5 val. trukusį pasivaikščiojimą užbaigsime prie Gargždų stadiono.