Vasario
13 d.

Klaipėdos rajonas pristatytas Tarptautinėse parodose


Klaipėdos rajonas siekdamas populiarinti rajono žinomumą, didinti turistų skaičių ir pristatyti turimus turizmo išteklius kasmet dalyvauja Tarptautinėse turizmo parodose. Prasidėjus 2020 m. jau yra sudalyvauta 5 Tarptautinėse parodose: Vilniuje, Nyderlanduose, Rygoje, Hamburge ir Taline. Šiose parodose kiekvienas lankytojas gali rasti naudingos informacijos planuojant savo atostogas, o dalyviai dar labiau populiarinti savo kraštą.

„Vakantiebeurs 2020“ Utrechtas, Nyderlandai

Sulig šia paroda kasmet prasideda kelis mėnesius trunkantis tarptautinių parodų laikotarpis. Utrechte kelionių istorijos kuriamos jau 50 metų. Būtent paroda „Vakantiebeurs 2020“ lankytojams, dalyviams ir partneriams duris atvėrė jau 50-ąjį kartą. Daugelis kelionių agentūrų, šalių, teatrų ir kultūrinių asociacijų iš viso pasaulio pristatė savo vykdomas veiklas, turimus turizmo išteklius ir žinoma savo šalis. Paroda vyko sausio 16-19 d.

Tradiciškai jau kelerius metus Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras, kartu su kolegomis iš Klaipėdos, Palangos, Neringos ir Druskininkų dalyvauja šioje parodoje. Jos metu daugelis lankytojų domisi Lietuva, galimybe keliauti kemperiais ir žinoma mūsų pajūriu. Daugelis olandų nustemba sužinoję, kad prie Baltijos jūros turime unikalią vietą – „Olandų kepurę“. Susižavi jos legenda, atsiveriančiu vaizdu ir tai tampa vienu iš būtinų aplankyti vietų Lietuvos pajūryje. Taip pat džiugu, kad Klaipėdos rajone galime pasiūlyti kempingo vietų.

„Balttour 2020“ Ryga, Latvija

Tarptautinė specializuota turizmo ir laisvalaikio paroda „Balttour 2020“ vyko sausio 31 d.-vasario 2 d. Šį savaitgalį jau 27-ąjį kartą į Tarptautinius Parodų Rūmus, Rygoje susibūrė 850 įvairių turizmo įmonių iš viso pasaulio. Parodą aplankė 28 364 lankytojų ieškojusių informacijos ir galimybių keliauti ne tik po Latviją ar kaimynines šalis, bet ir visą pasaulį.

Paroda „Balttour“ yra viena iš tarptautinių parodų, kai visi 7 Klaipėdos regiono turizmo informacijos centrai apsijungę į vieną bendrą stendą pristato savo turizmo išteklius. Šios parodos metu Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras pristatė artėjančio 2020 m. turizmo sezono naujienas, siūlomas paslaugas ir turizmo galimybes Klaipėdos rajone. Parodos lankytojai labai domėjosi Dreverna ir jos vis atsinaujinančiu kompleksu bei kulinariniu kruizu „Žuvies kelias“, vandens maršrutais, o lankstuke „TOP 10 Klaipėdos rajone“ rado dar neaplankytų vietų, todėl žadėjo būtinai sugrįžti.

„oohh! Reisen Hamburg 2020“ Hamburgas, Vokietija

Ši paroda vyko vasario 5-9 d. Penkias dienas intensyviai buvo bendraujama su Vokietijos keliautojais atsakant į jiems rūpimus klausimus ir suteikiant visą reikalingą informaciją apie Lietuvą, pajūrį ir keliavimo galimybes po mūsų šalį. 2020 m. vykusioje parodoje prisistatė apie 770 turizmo sektoriaus įmonių iš 37 pasaulio šalių pritraukusių apie 77 000 lankytojų. Paroda suskirstyta pagal 6 temas: kelionės, fotografija, kruizinė laivyba, kemperiai, dviračiai ir automobiliai.

Bendrame stende Klaipėdos rajono, Klaipėdos miesto, Palangos ir Neringos turizmo informacijos centrų atstovai, Neringos verslas bei Kuršių Nerijos nacionalinis parkas pristatė turizmo galimybes. Šiais metais likome maloniai nustebinti, kai daugelis parodos lankytojų atsakingai ruošiasi kelionei į Lietuvą, domisi konkrečiais miestais, lankomais objektais ir daugelis jau šiai vasarai yra įsigiję DFDS kelto Kylis-Klaipėda bilietus. Kaip visada vokiečiai labai domisi kempingo vietomis ir dviračių takais, norėdami patogiai keliauti ir aktyviai praleisti laiką mūsų krašte. Džiugu, kad ieškodami atostogų galimybių ir ką pamatyti, domisi ne tik daugeliui žinoma Klaipėda, Palanga ar Neringa, bet ir Klaipėdos rajonu. Jį pristatome, kaip 4 vandenų kraštą, todėl buvo nemažai sulaukta susidomėjusiųjų plaukimu baidarėmis, kaitavimu ar pramoginiu plaukiojimu po Kuršių marias.

„Tourest 2020“ Talinas, Estija

Vasario 7-9 d. Taline jau 29-ąjį kartą vyko Tarptautinė turizmo paroda. Šiais metais ji pritraukė beveik 500 turizmo sektoriaus įmonių iš 32 pasaulio šalių pristatančių savo šalį. Per parodos laiką sulaukta lankytojų. Jie pasisėmė idėjų savo atostogoms, buvo atsakyta į aktyvaus laisvalaikio, renginių, poilsio ir apgyvendinimo galimybes juos dominančiame mieste, regione ar šalyje.

Stendus aplankė Lietuvos ambasadų atstovai

Džiaugiamės puikiai ir naudingai praėjusiu aktyviu parodų laikotarpiu. Žinome, kad mūsų darbas neliko nepastebėtas, nes visose dalyvautose parodose stendus aplankė Lietuvos ambasados Nyderlanduose, Latvijoje , Vokietijoje ir Estijoje atstovai. Aptartos bendradarbiavimo galimybės, rinkodariniai projektai, turistų keliavimo ypatumai, pasidžiaugta gausiais, įvairiomis kalbomis išleistais leidiniais pristatančiais Pajūrio regioną.

Nekantriai laukiame artėjančio vasaros sezono ir gausaus būrio turistų.