Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

Edukaciniai užsiėmimai J.Gižo etnografinėje sodyboje

Prasidėjus naujiesiems mokslo metams turime puikių žinių. Kultūros ministerija patvirtino Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro pateiktą paraišką ir į Kultūros paso sistemą įtraukė 5 edukacines programas. Kultūros pasas – priemonė visų Lietuvos mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas. Taip moksleiviams yra formuojami kultūriniai įpročiai. 3-10 klasių moksleiviams siūlomos edukacinės programos bus vykdomos Jono Gižo etnografinėje sodyboje, Drevernoje.

Drevernos vėtrungės - magnetuko dažymas

Edukacinio užsiėmimo „Drevernos vėtrungės – magnetuko dažymas“ metu įminsite vėtrungių paslaptį. Sužinosite, ką reiškė pamario laivadirbių pagamintos puošnios vėtrungės ir kodėl jas žvejai privalėjo iškelti savo burvaltės stiebo viršūnėje. Nagrinėsite laivadirbio J. Gižo pagamintą vėtrungę, vėtrungių ženklų žemėlapį bei jų spalviškumą, simboliką. Dažysite medinį ruošinuką - Drevernos vėtrungę – magnetuką, kurį pasiliksite atminčiai. Kol džius vėtrungėlės, keliausite į Drevernos mažųjų laivų uostą – aplankysite vėtrungių skverelį, senovinį burlaivį - reisinę „Dreverna“ su iškelta Drevernos vėtrunge. Pakilus į apžvalgos bokštą (15 m) galėsite išvysti Naglių gamtinį rezervatą bei Drevernos apylinkes. Ši edukacinė programa gali būti vykdoma ir Klaipėdos rajono mokyklose.

Jūrinis mazgas

Ar žinote kaip susirišti tikrąjį jūrinį ar aštuoniukės mazgus, gelbėjimosi kilpą? Kiek metrų virvių reikia buriniam laivui ir kokiam tikslui naudojamos laivo šliuzės? Apie visas šias upeivių paslaptis sužinosite edukaciniame užsiėmime "Jūrinis mazgas". J. Gižo etnografinės sodybos muziejaus ekspozicijoje susipažinsite su interaktyvia istorine ekspozicija apie Pamario krašto istoriją ir kultūrą, J. Gižo asmenybe ir laivadirbio amatu. Sužinosite, kad žvejyba ir laivadirbystė tarpusavyje labai susiję. Nors minutėlei pasijusite žveju tyrinėdami žūklės schemą, apžiūrinėdami kokios, kur ir kokiais būdais Kuršių mariose buvo gaudomos žuvys. Ką reiškė pamario laivadirbių pagamintos puošnios vėtrungės ant laivų stiebų. Senoviniu buriniu Kuršių marių laivu – reisine „Dreverna“ išplaukus į Kuršių marias pabūsite tikrais įgulos nariais – mokysitės rišti jūrinį, aštuoniukės mazgus bei gelbėjimosi kilpą. Sužinosite tikrąsias jūrinių mazgų paskirtis. Surištą jūrinį mazgą pasiliksite atminčiai. Edukacija vykdoma šiltuoju metų laiku (gegužės, birželio, rugsėjo mėnesiais).

Edukacinė programa - Žuvies kelias

Edukacinė pramoginė programa „Žuvies kelias“ susipažindins su žvejybos Kuršių mariose istorija, tradicijomis, žvejų gyvenimo būdu ir laivadirbyste, lietuvininkų tarmės žodžiais, kuriuos pristatys krašto folkloro ansamblis „Žvejytės“ su programa „Į žvejus eisiu“. Susipažinsite su laivadirbio J. Gižo (1867-07-05 – 1940-01-31) asmenybe ir Kuršių marių burvalčių statyba, istorija, tradicijomis. Sužinosite, kokios buvo senosios žvejybos taisyklės, įminsite vėtrungių paslaptį. Ragausite Mažosios Lietuvos desertą - „kafiją“ (cikorijos gėrimą) ir „gliumzinį“ (varškės) pyragą arba unikalią dreverniškių žuvienę. Iš apžvalgos bokšto (15 m) apžvelgsite Drevernos apylinkes, Naglių gamtinį rezervatą taip, kaip kadais, anot legendos, čia žvelgė milžinai. Iškelsite bures ir į Kuršių marias plauksite senoviniu buriniu kuršių laivu – reisine „Dreverna“. Edukacinė programa vykdoma šiltuoju metų laiku (gegužės, birželio, rugsėjo mėnesiais). Ši edukacinė programa galima ir be kulinarinio paveldo pristatymo.

 

Tad, kviečiame planuoti siūlomas edukacines programas ir aktyviai į jas registruotis.

Daugiau informacijos ir registracijos formą rasite čia.

Atsiliepimai

Komentuoti