Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

„Adventur 2022“ pakvietė KELIAUTI VĖL!

Po metų pertraukos sugrįžo laukiamiausias turizmo entuziastų renginys – tarptautinė turizmo paroda „Adventur 2022“. Šiemet paroda skyrėsi nuo prieš tai buvusių. Jos apimtis buvo mažesnė dėl pasaulyje vyraujančios Covid-19 pandemijos. Kitaip šiemet prisistatė ir Klaipėdos rajonas. Pastaraisiais metais buvo įprasta parodoje matyti susivienijusį Klaipėdos regioną, tačiau šiemet Klaipėdos regiono turizmo informacijos centrams nusprendus nedalyvauti parodoje, Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras prisistatė su savo stendu „Klaipėdos rajonas – keturių vandenų kraštas“.

 

„Adventur 2022“ – tai tarptautinė turizmo paroda, kuri šiemet lankytojus pasitiko šūkiu „Keliaukime vėl!“. Parodoje dalyvavo vietos turizmo paslaugų tiekėjai, vietos kelionių organizatoriai, viešbučių atstovai, laisvalaikio pramogų tiekėjai bei užsienio svečiai iš Latvijos, Estijos, Slovakijos, Sakartvelo, Kipro, Egipto, o Nepalo ambasada pristatė Nepalo turistinį potencialą.

Nepaisant visų nuogąstavimų, lankytojų parodoje netrūko. Parodoje ypač didelis dėmesys buvo skiriamas per pandemijos metus suklestėjusiam vietos turizmui. Buvo kviečiama naujai pažvelgti į keliavimo Lietuvoje ir užsienio šalyse galimybes, susipažinti su kulinariniu turizmu.

Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras šiemet kvietė pažinti keturių vandenų kraštą. Pristatytos Klaipėdos rajono turistinės naujienos – pėsčiųjų takai, turistiniai maršrutai, aktyvios pramogos, edukacinės programos ir kt.

Ypač didelio lankytojų dėmesio sulaukė inovatyviai parodoje pristatytas projektas „Baltų kelias“. Lankytojai supažindinti su trimis naujai sukurtais projekto „Baltų kelias“ maršrutais po kuršių žemes Lietuvoje. Maršrutai patrauklūs tuo, kad jų objektai yra išsidėstę Vakarų Lietuvoje, t. y., Klaipėdos ir Palangos miestų, Klaipėdos, Kretingos, Plungės ir Skuodo rajonų savivaldybėse. Maršrutai apjungia tris kuršių žemes – Pilsoto, Mėguvos ir Ceklio. Kiekviename iš jų pristatomi ne tik lankomi objektai, susiję su baltų kultūra, bet ir įvairiausios edukacinės programos bei kiti įdomūs užsiėmimai. Parodos lankytojai turėjo puikią galimybę virtualiai nusikelti į Gargždus ant Kalniškės piliakalnio ir išvysti kuršius, užsiimančius tradiciniais amatais. Tai buvo galima padaryti naudojant virtualios realybės akinius. Visus sužavėjo animacinis 3D filmas „Kaip kūrėsi Gargždai nuo pelkių iki šių dienų“. Filmas sulaukė ypatingai didelio parodos lankytojų susidomėjimo bei puikių komentarų.

Pirmąją parodos dieną Klaipėdos rajono stende lankytojus pasitiko kuršių istorijos, rekonstrukcijos ir kultūros populiarinimo klubas „Pilsots“. Klubo nariai vilkėjo Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro vykdomo projekto „Baltų kelias“ metu „Pilsots“ kuršių gyvosios istorijos klubo atkurtais keturiais VI-XII a. kuršių moterų ir vyrų kostiumais. Kapų įkapės ir kostiumai atkurti remiantis archeologine konkrečių kapų, rastų Klaipėdos regione, medžiaga. „Pilsots“ klubo įkūrėjas, istorikas Benas Šimkus parodos lankytojams ne tik pristatė įspūdingus kostiumus, bet ir pasakojo apie jų atkūrimą, negirdėtas istorijas apie baltų kultūrą, supažindino su kuršiškąja praeitimi.

Didelio lankytojų susidomėjimo Klaipėdos rajono stende, kaip ir kasmet, sulaukė Pamario turizmo klasterio paslaugų paketai. Ypatingai lankytojai domėjosi edukacine-pramogine programa „Žuvies kelias“, kurios metu laivadirbio J. Gižo etnografinėje sodyboje Drevernoje susipažįstama su žvejybos Kuršių mariose istorija, tradicijomis, laivadirbyste, ragaujama unikali dreverniškių žuvienė, Mažosios Lietuvos gliumzinis (varškės) pyragas, tradicinis gėrimas – kafija, išskirtinio skonio Klaipėdos krašto vynas bei plaukiama su senoviniu buriniu Kuršių marių laivu – reisine „Dreverna“. Stende savo siūlomas turistines paslaugas pristatė ir Pamario turizmo klasterio narys, verslininkas Saulius Budrys.

Klaipėdos rajonas šiemet parodoje buvo pristatomas ne tik Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro, bet ir kitų turizmo verslo atstovų. Tris išskirtinius „Vėtrungių kelias“ maršrutus po Mažąją Lietuvą savo stende pristatė kelionių organizatoriaus „Pabaltijo turas“ įkūrėja, gidė Vilmantė Matutienė. Klaipėdos rajone esančiame Dargužių kaime įsikūręs Kuršių istorijos klubas taip pat parodoje turėjo atskirą stendą, kuriame kvietė susipažinti su Dargužių senovės gyvenviete ir dalyvauti ten vykstančiuose gyvosios istorijos renginiuose.

Klaipėdos rajono turizmo ištekliai ir galimybės šiemet dar bus pristatomi tarptautinėje turizmo parodoje „Baltour 2022“ vyksiančioje Rygoje (Latvija), didžiųjų miestų šventėse bei kituose renginiuose.

Dalyvavimas parodose įgyvendinatas pagal 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą „Baltų kultūros pažinimo skatinimas ir žinomumo apie tarptautinį kultūros kelią „Baltų kelias“ didinimas“ (LLI-447, akr. ,,Tyrinėk baltus“).

Visas projekto biudžetas – 869 689 Eur. Iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 739 235 Eur.

Daugiau informacijos galima rasti www.klaipedosrajonas.lt. Už šio straipsnio turinį atsako Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras. Jokiomis aplinkybėmis negali būti traktuojama, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Atsiliepimai

Komentuoti