Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

Šv. Jokūbo kelio atkarpa Žukai-Viešvilė

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
20 km
4 val.
Maršruto danga

Siūlome, kad, keliaudami nuo Tauragės, visų pirma aplankytumėte Žukus, kuriuose stovi įspūdinga Žukų evangelikų liuteronų bažnyčia. Parapija Žukuose atsikūrė 1992 m., o pamaldos vyksta restauruojamoje bažnyčioje. Nuo 1997 m. bažnyčios su klebonija pastatų ansamblis yra kultūros paveldo objektas. Šalia bažnyčios yra senosios neaptvertos, bet tvarkomos liuteronų kapinės, kuriose dar likę daug sunykusių antkapių. Čia taip pat siūlome likti nakvynei. 

O tada pasinerkite į ilgametę Karšuvos girią, kuri meną daugybę amžių ir leidžia įkvėpti gryno, žmogaus nepaliesto oro. Nepraeikite pro Naumalūnio tvenkinį, nes tai puiki vieta pailsėti ir išsimaudyti. Toliau pasukite link Naumalūnio kapinaičių. Šiose mažose kapinėse palaidotas buvęs Malūnkiemio savininkas – Johanas Majeris. Čia galėsite pasiskaityti ir jo gyvenimo istoriją. Po to pasukite link Šusterėlių kapinaičių. Kol galiausiai pasieksite Jūravos kapinaites ir kaimelį.

Ne kiekvienas rajonas gali pasigirti, kad turi mišką ar girią, o mes turime Karšuvos girią – be galo paslaptingą ir pilną turtų. Jos teritorijoje yra Kaskalnio geomorfologinis draustinis, Jūros ichtiologinio draustinio dalis ir Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas.

Kaskalnio draustinis iš kitų išsiskiria ne tik įspūdingiausiomis, bet ir aukščiausiomis šalyje žemyninėmis kopomis, ir tuo, kad šiame draustinyje yra daug kopų, apaugusių pušimis. Mokslininkai teigia, kad žemyninės Kaskalnio kopos susidarė maždaug prieš 8–9 tūkstančius metų. Traukiantis ledynams, toje vietoje buvo susidaręs didžiulis ežeras, kuriam nusekus, jo dugne suneštą smėlį vėjas supustė į dideles kalvas. Jos žemyninių smėlio kopų pavidalu išlikusios iki šių dienų. Kaskalnio draustinis įsteigtas 1988 m.

Čia vyrauja pušynai, rytiniame draustinio pakraštyje – eglynai. Draustinyje sutinkami briedžiai, taurieji elniai, šernai. Auga įvairūs grybai, mėlynės, bruknės ir kitos uogos.

Atvykę į Viešvilės miestelį, prie šalia miško esančios bažnyčios išvysite Viešvilės lurdą, kviečiantį pasimelsti ir surasti dvasinę ramybę. Lurdo įrengimo iniciatorius kunigas Kęstutis Pajaujis sako, kad ši vieta traukia tikinčiuosius pasimelsti, vestuvininkus nusifotografuoti ir mamas, kurios trokšta palaiminimo savo vaikams. Viešvilės lurdas pastatytas 160-ųjų metinių proga, kai pirmą kartą Prancūzijos Lurde apsireiškė Šv. Marija. Taip pat jis dedikuotas ir Lietuvos šimtmečiui.

Pradėjus tvarkyti Viešvilės miestelio gatves, atsivėrė tikri kultūriniai klodai – po kelio danga išniro vokiečių laikus menantis akmeninis „brukas“. Iš jo riedulių ir buvo pastatytas lurdas. Prie šventovės sukūrimo noriai prisidėjo kelininkai, girininkija, parapijiečiai, seniūnijos darbuotojai bei visa bendruomenė.

Miestelio centre ramiai tyvuliuoja užtvenktas Viešvilės upelis. Čia kadaise iškilo pirmasis vandens malūnas, o XVIII a. jau veikė net penkios vandens jėgainės. Žmogaus ūkiniams poreikiams jau nuo XVI amžiaus ant upelio atsirado pirmoji malūno užtvanka. Vėliau jų padaugėjo iki keturių, o šiuo metu yra dvi. Užtvankos nutraukė natūralius žuvų migracijos kelius, nuskurdino upelio fauną, dėl to neseniai įrengtas Viešvilės žuvitakis, kurio pagrindinis tikslas – atkurti lašišinių žuvų išteklius Viešvilės upėje, leisti joms keliauti į nerštavietes. Parkas prie žuvitakio miestelėnams ir svečiams pamažu tapo poilsio zona.

Dabar tai viena iš labiausiai lankomų vietų šiame miestelyje. Čia ne tik galėsite jaukiai ir svajodami pasivaikščioti, bet ir atsipūsti po kelionės.

Nėra jokios abejonės, kad Viešvilės apylinkės – vienos iš seniausiai apgyvendintų Nemuno pakrantės vietų. Dėmesį patrauks ir architektūra, o ypač 1902 m. pastatyti senieji Viešvilės teismo rūmai.

Čia taip pat siūlome likti nakvynei. Jus maloniai priims katalikų bendruomenė Viešvilės Kristaus Atsimainymo bažnyčios parapijos namuose. Pasistiprinti galėsite kavinėje „Šeimos užkandinė“, o vandens ir maisto atsargų įsigyti parduotuvėje „Aibė“.

 

NAUDINGOS NUORODOS:

 

PILIGRIMŲ NAKVYNIŲ INFORMACIJA 

Pastaba: lentelėje pateiktos tik tos nakvynės vietos, kuriose nakvynei priimami piligrimai.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones