Žukai-Viešvilė

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
20 km
4 val.
Maršruto danga

Keliaujant nuo Tauragės siūlome keliauti pro Žukus, kuriuose stovi įspūdinga Žukų evangelikų liuteronų bažnyčia. Pamaldos vyksta restauruojamoje bažnyčioje. Parapija Žukuose atsikūrė 1992 m. Nuo 1997 m. bažnyčios su klebonija pastatų ansamblis yra kultūros paveldo objektas. Šalia bažnyčios yra senosios neaptvertos, bet tvarkomos liuteronų kapinės, kuriose dauguma antkapių sunykę. Čia taip pat siūlome likti nakvynei. 

Pailsėję Žukuose pasinersite į ilgametę Karšuvos girią, kuri meną daugybę amžių, ir leidžia įkvėpti gryno žmogaus nepaliesto gryno oro. Prieisite Naumalūnio tvenkinį – tai vieta pailsėti ir išsimaudyti.

Šv. Jokūbo kelias ves link Naumalūnio kapinaičių, kur palaidotas buvęs Malūnkiemio savininkas – Johanas Majeris. Po to pasuksite link Šusterėlių kapinaičių. Kol galiausiai prieisite Jūravos kapinaites ir kaimelį.

Ne kiekvienas rajonas gali pasigirti, kad turi mišką ar girią, o Jurbarko rajonas turi be galo paslaptingą ir pilną turtų – Karšuvos girią. Jos teritorijoje yra Kaskalnio geomorfologinis draustinis, Jūros ichtiologinio draustinio dalis ir Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas. Tad kelias ves per išties išskirtines vietoves.

Kaskalnio draustinis iš kitų išsiskiria ne tik įspūdingiausiomis, bet ir aukščiausiomis šalyje pušimis apaugusiomis žemyninėmis kopomis. Mokslininkai teigia, kad žemyninės Kaskalnio kopos susidarė maždaug prieš 8–9 tūkstančius metų. Traukiantis ledynams, toje vietoje buvo susidaręs didžiulis ežeras, kuriam nusekus jo dugne suneštą smėlį vėjas supustė į dideles kalvas. Kaskalnio draustinis įsteigtas 1988 m. Čia vyrauja pušynai, rytiniame draustinio pakraštyje – eglynai. Draustinyje sutinkami briedžiai, taurieji elniai, šernai. Auga grybai, mėlynės, bruknės.

Priėjus Viešvilės miestelį išvysite Viešvilės lurdą. Čia pasimelsti ir dvasinę ramybę surasti kviečia ne tik jauki bažnyčia, esanti šalia miško, bet ir visai šalia pastatytas Viešvilės lurdas. Kaip šios idėjos iniciatorius kunigas Kęstutis Pajaujis sako, ši vieta traukia tikinčiuosius pasimelsti, vestuvininkus nusifotografuoti ir mamas, kurios trokšta palaiminimo savo vaikams. Viešvilės lurdas pastatytas 160-ųjų metinių proga, kai pirmą kartą Prancūzijos Lurde apsireiškė Šv. Marija. Taip pat jis dedikuotas ir Lietuvos šimtmečiui.

Pradėjus tvarkyti miestelio gatves atsivėrė tikri kultūriniai klodai – po kelio danga išniro vokiečių laikus menantis akmeninis brukas. Iš šių riedulių ir buvo pastatytas lurdas. Prie šventovės sukūrimo vieningai prisidėjo kelininkai, girininkija, parapijiečiai, seniūnijos darbuotojai bei visa bendruomenė.

Nėra jokios abejonės, kad Viešvilės apylinkės - viena iš seniausiai apgyvendintų Nemuno pakrantės vietų. Dėmesį patrauks ir miestelio architektūra - 1902 m. pastatyti senieji Viešvilės teismo rūmai.

Miestelio centre ramiai tyvuliuoja Viešvilės žuvitakis. Čia kadaise iškilo pirmasis vandens malūnas, o XVIII a. jau veikė net penkios vandens jėgainės. Žmogaus ūkiniams poreikiams jau nuo XVI a. ant upelio atsirado pirmoji malūno užtvanka. Vėliau jų padaugėjo iki keturių, o šiuo metu yra dvi. Užtvankos nutraukė natūralius žuvų migracijos kelius, nuskurdino upelio fauną, dėl to pagrindinis žuvitakio tikslas atkurti lašišinių žuvų išteklius Viešvilės upėje, atkuriant jų migracijos kelią į nerštavietes. Parkas prie žuvitakio miestelėnams ir svečiams pamažu tapo poilsio zona. Dabar tai viena iš labiausiai lankomų vietų šiame miestelyje. Čia ne tik galėsite jaukiai ir svajingai pasivaikščioti, bet ir atsipūsti po kelionės.

Čia taip pat siūlome likti nakvynei. Jus maloniai priims katalikų bendruomenė Viešvilės Kristaus Atsimainymo bažnyčios parapijos namuose. Pasistiprinti galėsite kavinėje „Šeimos užkandinė“, o vandens ir maisto atsargų įsigyti parduotuvėje „Aibė“.

 

NAUDINGOS NUORODOS:

 

PILIGRIMŲ NAKVYNIŲ INFORMACIJA 

Pastaba: lentelėje pateiktos tik tos nakvynės vietos, kuriose nakvynei priimami piligrimai.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones