Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

Šv. Jokūbo kelio atkarpa Švėkšna-Adomavas

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
31 km
35 min.
Maršruto danga

Pailsėję Švėkšnoje, tolimesniam keliavimui nepamirškite pasirūpinti maisto ir vandens atsargomis, kurias galite įsigyti Švėkšnos miestelio parduotuvėse, pasistiprinti kavinėse, prireikus medikamentų yra veikianti vaistinė. Sustokite pasigrožėti daugiau nei 150 metų senumo statiniu  - Švėkšnos evangelikų liuteronų bažnyčia, kuri 2005 metais buvo nuniokota uragano „Ervino“, bet skubiai sutvarkyta.

Vilkėno I kaime, pietinėje Švėkšnos miestelio pusėje, apie 2 km nuo centro, kairiajame Švėkšnalės krante ties staigiu kelio Žemaičių Naumiestis-Gardamas – Švėkšna posūkiu pateksite tiesiai į Švėkšnos parapijos kapines (Vilkėno kapines). Tik įžengus pro kapinių vartus, atsiveria gana didingas kapinių vaizdas. Kapinių dešinėje pusėje stovi mauzoliejus su garsių Vilkėno dvaro grafų Pliaterių karstais, kapinėse palaidota ir daugiau šios šeimos atstovų. Senesniojoje kapinių dalyje stovi XVIII a. pab. pastatyta medinė kapinių koplyčia. Keliaujant žvyrkeliu Gardamo link, prie Žakainių kaimo, dešinėje miškelio pusėje, turėsite progą stabtelti ir aplankyti Žakainių piliakalnį.

Prie kelio Švėkšna – Gardamas - Žemaičių Naumiestis stovi paminklinis akmuo, kuriuo pažymima manoma pirmosios lietuviškos knygos autoriaus Martyno Mažvydo gimtinė.

Pasiekę Gardamo miestelį galėsite pasipildyti maisto atsargas čia veikiančioje parduotuvėje. Miestelis žymus ne tik gražiomis apylinkėmis, vaizdingais Tenenio šlaitais, bet Šv. Roko bažnyčia bei Lurdu. Bažnyčia pastatyta gražioje vietoje ant kalvos, stačiakampio plano, vienabokštė, su apside. Bažnyčios bokšte fasadinėje pusėje įmontuotas laikrodis. Jo ciferblatas naktį šviečia. Šv. Roko bažnyčios pašonėje XX a. pradžioje, šlaite pastatytas stebuklingasis Lurdas, kurio atsiradimo istoriją žmonės pasakoja įvairiai. Vieni sako, kad toje vietoje pasirodžiusi Marija, kiti – kad žmogui, kuris netikėjo į Dievą, išgijo vaikas. Atsidėkodamas vyras ir pastatė Lurdą. Lurdo dešinėje pusėje yra akmeniniai laipteliai į viršų, link bažnyčios. Jų – 14, lygiai tiek, kiek yra Kristaus kančios kelio stotelių. Seni žmonės sako, kas lipa tais laiptais, tas „eina stacijas“.

Toliau keliaujate Šylių link, grožitės šių apylinkių kraštovaizdžiu kol pasieksite Šilalės rajono Adomavo apylinkes.

NAUDINGOS NUORODOS:

 

PILIGRIMŲ NAKVYNIŲ INFORMACIJA 

Pastaba: lentelėje pateiktos tik tos nakvynės vietos, kuriose nakvynei priimami piligrimai.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones