Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

Šv. Jokūbo kelio atkarpa Priekulė-Vanagai-Švėkšna

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Lengvas
34 km
7 val.
Maršruto danga

ETAPO APRAŠYMAS:

Pasistiprinę ir susipažinę su Mažosios Lietuvos architektūra, toliau leisitės į kelią. Nepamirškite pasipildyti maisto bei vandens atsargų čia veikiančiose parduotuvėse, nes tolimesnėje kelio atkarpoje iki pat Švėkšnos (apie 24 km) būsite apsupti vien gamtos. 

O kelias veda į garsios Mažosios Lietuvos rašytojos, metraštininkės, atobiografinių apysakų ir romanų kūrėjos I. Simonaitytės gimtinę - Vanagus

Vanagai yra istoriškai reikšminga Klaipėdos rajono gyvenvietė. Šį kaimą puošia 1909 m. pastatyta neogotikinio stiliaus Vanagų evangelikų liuteronų bažnyčia, kurioje ryškūs moderno ir racionaliosios architektūros požymiai. Netoli bažnyčios yra Vanagų kaimo etnografinės kapinės. Tai vienintelės iki šiol veikiančios Vanagų parapijos kapinės. Jos reikšmingos tuo, kad jose palaidoti žymūs Mažosios Lietuvos žmonės - kunigai Kristupas Lokys, Jurgis Sprogys su žmona, Emilis Bleiweisas, Ernstas Roga, visuomenininkas Jurgis Arnašius, rašytojos Ievos Simonaitytės giminaičiai ir kt. 

Šalia bažnyčios įrengta puiki stovyklavietė, kurioje galėsite pailsėti. Čia daugelį metų vasaromis vyksta jaunimo stovykla, organizuojami įvairūs renginiai. Vanagų evangelikų liuteronų bažnyčioje galima likti ir nakvynei. 

Nuo Vanagų iki Švėkšnos lauko keliukais ir miškais eisite apie 25 km. Tiesa apie 17 km nuo Vanagų esančiuose Inkakliuse galėsite sustoti ir pasipildyti vandens ir maisto atsargų esančioje parduotuvėje „Aibė“. 

Beje, Inkakliuose, 1914 m. prie ke­lio aukš­ta­me šlai­te In­kak­lių ūki­nin­kai įren­gė Lur­do gro­tos imi­ta­ci­ją su Ma­ri­jos sta­tu­la ir šal­ti­nė­liu. Šalia Lurdo yra šulinys, kuris, žmonių teigimu įpiltas iš Prancūzijos Lurdo grotos ir yra stebuklingas. Vė­liau pa­sta­ty­ta mū­ri­nė kop­ly­čia. Gro­ta at­nau­jin­ta 1989 m.

Šios atkarpos pažiba – Švėkšna. Tai buvęs Rytų Prūsijos ir Didžiosios Lietuvos pasienio miestelis. Miestelio urbanistinė struktūra, architektūra ir pastatai skiriasi nuo Klaipėdos krašto miestelių. Švėkšna ir šiandien yra išskirtinė vieta ne tik todėl, kad ji apsupta turtingos ir įdomios praeities. Miestelio centre stūkso 1905 metais pagal švedų architekto Karlo Eduardo Strandmano projektą pastatyta  Šv. Apaštalo Jokūbo neogotikinė bažnyčia – vienas pagrindinių miestelio architektūrinių paminklų. Ši raudonų plytų bažnyčia yra aukščiausia dvibokštė bažnyčia Šilutės rajone. Jos aukštis net 65 m. Būtina joje apsilankyti! Taip pat miestelis garsėja XIX a. įkurtu grafų Pliaterių parku su įspūdinga liepų alėja, Genovaitės vila, tvenkiniais ir skulptūromis. 

Čia veikia Šilutės turizmo informacijos centro filialas Tradicinių amatų centras, į kurį užsukus gausite daugybę naudingos informacijos apie Šilutės rajoną. Nepraleiskite progos skaniai pavalgyti legendinėje Švėkšnos kavinėje „Viesulas“, įsikūrusioje buvusios pieninės pastate, statytame praėjusio šimtmečio pradžioje, prie vieno gražiausių parkų Lietuvoje. Taip pat kviečiame likti Švėkšnoje ir nakvynei. 

NAUDINGOS NUORODOS:

 

PILIGRIMŲ NAKVYNIŲ INFORMACIJA 

Pastaba: lentelėje pateiktos tik tos nakvynės vietos, kuriose nakvynei priimami piligrimai.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones