Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

Šv. Jokūbo kelio atkarpa Plungė-Pakutuvėnai

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Lengvas
17 km
3.5 val.
Maršruto danga

ETAPO APRAŠYMAS:

Pailsėję bei apžiūrėję Plungę, toliau keliausite, vingiuosite kartu su Babrungu praktiškai iki pat kitos sustojimo bei nakvynės vietos Pakutuvėnuose. Prieš iškeliaujant, reikėtų apsirūpinti vandens bei maisto atsargomis.

Eikite pagal Vytauto g. 29 namo šoną, kol nusileisti į Paprūdžio g. Ją pasiekę, sukite dešinėn ir eikite iki gatvės galo. Toliau keliausite visiškai naujai sutvarkyta Plungės „jūros“ pakrante, kol pasieksite Gandingos g. Plungės „jūra“ plungiškiai vadina Gandingos HE tvenkinį, kuris 1961 m. dirbtinai suformuotas pastačius hidroelektrinę ir užtvenkus Babrungą (Minijos intakas).

Vadovaudamiesi Šv. Jokūbo kelio ženklais, iš Gandingos g. išeisite į P. Plechavičiaus g., Medelyno g. bei Kregždyno g. Kregždyno g. eisite tol, kol pasieksite Nausodžio, Varkalių piliakalnius. Pasakojama apie kalne paslėptus turtus ar čia buvusią šventovę; nurodoma jog ant kalno savo vardines švęsdavo ir koncertus rengdavo Plungės kunigaikštis Mykolas Oginskis. Vardinėse dalyvaudavo bei grodavo ir jaunasis M. K. Čiurlionis, kuris tuo metu mokėsi M. Oginskio dvaro orkestre. Čiurlionio taku net vadinama atkarpa palei Babrungą, kurią praėjote nuo hidroelektrinės pastato iki Nausodžio, Varkalių piliakalnių. Toliau eisite iki Gandingos archeologinio komplekso, tiesa, gali tekti atsiraitoti kelnes ir bristi per Babrungą akmenuota brasta. Atsipūsti bei pasigrožėti nuostabiu kraštovaizdžiu galėsite užkopę į Gandingos piliakalnį. Gandingos piliakalnis, dar vadinamas Pilies kalnu, įsikūręs Babrungo upės dešiniajame krante yra 95 m ilgio ir 11 m aukščio. Gandinga mena gilią ir turtingą praeitį ir laikoma viena seniausių Žemaitijos vietovių, kurioje žmonės gyveno jau daugiau kaip prieš 2000 metų. Čia stovėjo medinė, bet tvirta kuršių pilis Gondinga, kurią vokiečiai XIII a. vadino Gandingen. Istorikų nuomone, Gandingos pilis galėjusi būti ne tik apygardos, bet ir visos Ceklio žemės centru.

Pailsėję bei pasigrožėję nuostabia panorama, keliaukite tolyn Gandingos Piliakalnio g. kol pasieksite Babrungo g. Sukite dešinėn ir eikite iki Stonaičių k. Vadovaudamiesi ženklais, vėl turite prieiti Babrungo upę bei pereiti į kitą upės krantą. Čia galite ir atsipūsti arba toliau tęsti kelionę Malūno g. Pasiekus Minijos g. sukite dešinėn bei apie 2 km eikite asfaltu, kol vėl reikės sukti dešinėn į Pakutos g. Eidami šia gatve pasieksite šios dienos kelionės tikslą bei nakvynės vietą - Pakutuvėnų Šv. Antano Paduviečio bažnyčią. Dabartinė Pakutuvėnų bažnyčia yra pastatyta 1941-1943 m. Plungės klebono, prelato Povilo Pukio iniciatyva. 1941 m. buvo sudarytas bažnyčios planas, kurį braižė Kretingos apskrities inžinierius J. Zubkus. Buvo pasamdytas latvis meistras Edvardas Burkanas, kuris Švėkšnoje kaip tik statė seserų vienuolių ligoninę. 1943 m. rugsėjo 26 d. Telšių vyskupas Vincentas Borisevičius naująją bažnyčią iškilmingai pakonsekravo. Bažnyčia turi klasicistinių bruožų, stačiakampio plano, su bokštu ir bokšteliu.

NAUDINGOS NUORODOS:

 

PILIGRIMŲ NAKVYNIŲ INFORMACIJA 

Pastaba: lentelėje pateiktos tik tos nakvynės vietos, kuriose nakvynei priimami piligrimai.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones