Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

Dviračių maršrutas aplink Kuršių marias: Dreverna - Juodkrantė - Dreverna

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Lengvas
8 km
2.5 val.
3
Maršruto danga

Maršruto metu apsilankysite unikalią Jono Gižo etnografinę sodybą Drevernoje, keltu persikelsite iš Drevernos į Juodkrantę. Juodkrantėje, visos dienos metu, aplankysite populiariausius turistinius objektus ir grįšite į Dreverną.

Siūloma aplankyti:

  • J. Gižo etnografinė sodyba Drevernoje

Tai unikali Kuršių marių laivadirbio Jono Gižo etnografinė sodyba. Sodybos lankytojai gali apžiūrėti istorinę ekspoziciją „J. Gižas. Laivadirbio skrynią atvėrus...“. Čia galima atrasti informacijos apie Pamario krašto istoriją ir kultūrą, žvejų gyvenimo būdą, darbus bei amatus, J. Gižo asmenybę bei laivadirbio amatą. Taip pat sodyboje siūloma pasimėgauti pramogine edukacine programa „ŽUVIES KELIAS“.

  • Gintaro įlanka Juodkrantėje

Gintaro įlanka yra vadinama nedidelė, idiliška Kuršių marių įlankėlė šiaurinėje Juodkrantės dalyje. Jau tradicija tapo kiekvieną birželį vykstantis nendrinių skulptūrų simpoziumas. Skulptūros visą vasarą džiugina turistų akis, o per rudens lygiadienio šventę būna sudeginamos.

  • Pažintinis dendrologinis takas

Kuršių nerijos sengirėje ties Juodkrante įrengtas 1600 m pažintinis dendrologinis takas. Čia galėsite susipažinti su nerijos augmenija, pasigėrėti gamtos ramybe ar jos garsais. Maršruto pradžią ir pabaigą žymi stendai. Visą dendrologinio tako maršrutą nurodo mediniai stulpeliai, kurių viršutinės briaunos nudažytos balta ir žalia spalvomis. Take yra 16 stotelių, kuriose rasite stendus su medžių ir krūmų aprašymais, piešiniais, nuotraukomis.

  • Garsų gaudyklė

Garsų gaudyklę rasite nuo Dendrologinio tako pradžios paėję apie kelis šimtus metrų, keliukas išsišakos, o Jūs sukite į kairę. Būtent ten, miško proskynoje, ir pastatytas įrenginys. Beje, Jūs eisite miško taku, kuris kadaise vokiečių buvo vadintas Bloksbergo promenada. Garsų gaudyklę rasite sekdami rodyklėmis, miniatiūrinėmis gaudyklės kopijomis. 

  • Senosios Juodkrantės vilos

Kurortinė (vilų) gyvenvietė – seniausioji Pamario Juodkrantės dalis, apimanti teritoriją nuo dabartinio L. Rėzos gatvės pastato, pažymėto 14 numeriu, iki kapinių. Pirminiame jos apstatyme vyravo tipiški žvejų sodyboms mediniai pastatai, dengti nendrėmis. XIX amžiaus pabaigoje šioje vietoje susiformavo vilų kvartalas. To meto Juodkrantės plane parodyta net 11 vilų su savais pavadinimais.

  • Paminklas L. Rėzai

Tai paminklas Karaliaučiaus universiteto teologijos profesoriui, vėliau – rektoriui. L. Rėza skaitė krikščionių bažnyčios istorijos kursą,  vadovavo lietuvių kalbos seminarui, vienas iš jo nuopelnų – 1816 m. parengta ir išleista Biblija lietuvių kalba. Jo rūpesčiu buvo išspausdinta ir pirmoji poema lietuvių kalba – Kristijono Donelaičio „Metai“. Paminklas atidengtas 1994 m. (skulpt. A. Sakalauskas).

  • L. Rėzos kultūros centras

1902–1903 m. Juodkrantėje pastatyta nauja raudonų plytų mokykla, tipiškas Rytų Prūsijai pastatas. 2003 m. pirmą kartą po 100 metų, pasikeitė senosios mokyklos paskirtis – čia įsikūrė Juodkrantės parodų namai. 2007 m. Juodkrantės parodų namai reorganizuoti į Liudviko Rėzos kultūros centrą. Čia nuolat veikia istorinė ekspozicija, skirta iškiliai šio krašto asmenybei - Martynui Liudvikui Rėzai ir Juodkrantės istorijai.

  • Akmens skulptūrų parkas krantinėje

1995 m. Juodkrantėje pradėta statyti 2400 m ilgio krantinė, kuri eina palei L. Rėzos gatvę. Tvarkant krantinę gimė mintis čia įrengti skulptūrų ekspoziciją „Žemė ir vanduo”. Ekspozicija buvo kuriama 1997–1999 m. per tarptautinį skulptorių simpoziumą „Žemė ir vanduo“. Ją sudaro 31 skulptūra, kurias sukūrė menininkai iš Lietuvos, Didžiosios Britanijos, Švedijos ir kitų šalių. Skulptūros išdėstytos 800 metrų atkarpoje.

  • Raganų kalno medinių skulptūrų ekspozicija

Raganų kalno šlaitai apaugę šimtametėmis pušimis, vingiuotas takas per ūksmę veda į 42 m aukščio viršūnę. Visą skulptūrų ansamblį sudaro 80 ąžuolo skulptūrų. Sakoma, kad nuo neatmenamų laikų puotas čia keldavę velniai ir raganos. Ši vieta ypatinga – tai mistinio ir realaus pasaulio paribys, čia atgyja vaizduotė, atbunda kūrybinės galios.

  • Apžvalgos aikštelė ant Avikalnio kalno

Avikalnis yra Juodkrantės kraštovaizdžio draustinio teritorijoje. Čia yra ir gamtos paminklo – parabolinių kopų komplekso pietinė dalis, paprastųjų pušų senieji medynai, kuriems jau daugiau kaip 230 m. Ant Avikalnio įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios galite matyti Avilaknio rago palvės kompleksą bei vieną gražiausių nerijos panoramų – Pilkąsias (Mirusias) kopas Naglių gamtos rezervate.

  • Juodkrantės evangelikų liuteronų bažnyčia

Juodkrantės bažnyčia - įspūdingas gotikinio stiliaus raudonų plytų pastatas. Pokario metais ši bažnyčia buvo paversta sandėliu ir tik aštuntajame dešimtmetyje ją imta remontuoti, langai papuošti vitražais. Lietuvos atgimimo laikotarpiu Juodkrantės bažnyčia atgavo ankstesnį savo statusą, ir nuo 1989 m. čia vėl vyksta pamaldos.

  • Garnių ir kormoranų kolonija prie Juodkrantės

Tai viena didžiausių šių paukščių kolonijų visoje Europoje. 2000 m. duomenimis, joje perėjo 582 pilkųjų garnių ir 1361 didžiųjų kormoranų pora. Pirmieji kormoranai į Kuršių neriją parskrenda vasario pirmoje pusėje, vėliau parskrenda ir pilkieji garniai. Neužilgo poros pradeda perėti. Garniai ir kormoranai maitinasi žuvimi. Garniai ilgomis kojomis braido po marių seklumas, tuo tarpu kormoranai gaudo žuvį nardydami. Rudenį viskas ištuštėja, kolonijoje įsivyrauja tyla iki kito sezono. Didžiųjų kormoranų ir pilkųjų garnių kolonijos pakraštyje įrengta stebėjimo aikštelė.

  • Pažintinis takas Naglių gamtos rezervate

Naglių gamtos rezervato plotas - 1680 ha, iš šiaurės į pietus jis tęsiasi tik ~8 km, vidutinis jo plotis ~2km. Čia galima pamatyti Pilkąsias, dar vadinamas Mirusiomis, kopas, užpustytas buvusių gyvenviečių vietas, savaiminės kilmės miško augaliją bei po smėliu palaidotus šimtamečius miškų dirvožemius. Dėl stiprių vėjų šiose kopose susidaro įspūdingos daubos ir išgraužos, kai kur iš po smėlio išlenda senųjų dirvožemių fragmentai. Didžiųjų kormoranų ir pilkųjų garnių kolonijos pakraštyje įrengta stebėjimo aikštelė.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones