Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

Šv. Jokūbo kelio atkarpa Kretinga-Žibininkai

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Lengvas
14 km
3 val.
Maršruto danga

ETAPO APRAŠYMAS:

Šią atkarpą pradėkite nuo egzotikos: Kretingos dvare žiemą – vasarą žaliuoja šimtai retų augalų rūšių. Žiemos sodas, pastatytas dar 1880 m., yra tarsi žemiškasis rojus, leidžiantis pajausti gamtos įvairovę, estetiką ir harmoniją.

Kretingos miesto, vadinamo mažuoju Lietuvos Vatikanu, kelias toliau veda pro Kretingsodį, nedidelės Rūdaičių gyvenvietės link. Čia pasitinka nedidelė, vietinių gyventojų su meile statyta koplyčia. Ją 1990 metais už suaukotus pinigus pastatė rūdaitiškis Stanislovas Mažeika. Pasakojama, kad šiam žmogui pagailo rūdaitiškių, melstis vaikštančių į tolimus maro kapus. Mažytė koplyčia daug tikinčiųjų netalpina, todėl pamaldoms yra skirta ir dar viena – Rūdaičių šv. Antano Paduviečio – koplyčia, įkurta gyvenvietės kultūros centre. Nuo Mokyklos gatvės paėjus pusę kilometro Pilalės gatve, stūkso aplankymo vertas Rūdaičių piliakalnis. Čia pilis stovėti galėjo iki XIII amžiaus, vietiniai yra radę įvairiausių istorinių daiktų. Sklinda legendos, kad šį piliakalnį švedai supylė šaukštais. Nuo piliakalnio grįžus atgal į gyvenvietę, galima pailsėti šalia žavingo tvenkinio. Jį supa natūralus parkas su keliolika vietinių Kretingos rajono meistrų kurtų medinių skulptūrų.

Pailsinus kojas, miškų takeliais nukeliausite iki pat HBH pramogų komplekso teritorijoje įrengto „Sveikatos ir šposų tako“. Čia Jūs rasite modernių skulptūrų parką. Komplekse jums siūlome likti ir nakvynei. Šio tako pašonėje yra įsikūrę „Boom“ parkas ir didžiausias Baltijos šalyse vandenlenčių parkas „313 Cable park“. Visai netoli, poilsio ir sveikatinimo centre „Atostogų parkas“ rasite ir atgaivą kūnui. Atostogų parkas siūlo pirčių zoną, keletą baseinų ir net galimybę pasikaitinti gintaro pirtyje.

NAUDINGOS NUORODOS:

 

PILIGRIMŲ NAKVYNIŲ INFORMACIJA 

Pastaba: lentelėje pateiktos tik tos nakvynės vietos, kuriose nakvynei priimami piligrimai.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones