Kartena-Kretinga

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
22 km
4.5 val.
Maršruto danga

ETAPO APRAŠYMAS:

Maršruto atkarpoje Kartena - Raguviškiai žygiuodami apie 7 km atsipalaiduosite ir pabėgsite nuo miesto šurmulio. Tekantis upės vanduo, miško ir pievų ramuma lydės jus didžiąją žygio dalį. Raguviškiai įsikūrę vaizdingame Minijos upės dešiniajame krante. Archeologiniai duomenys liudija, kad žmonės čia gyvena nuo IX–XIII a. Kaimas turėjo savo kapines, veikusias XVI-XIX a. Šiandien jos vadinamos Maro kapeliais. Vienos kapinaitės stūksojo aukštumoje netoli kaimo kryžkelės ir XX a. viduryje buvo nukastos eksploatuojant žvyro karjerą. Kitos tebėra Minijos slėnio terasoje į pietus nuo evangelikų liuteronų kapinių.

Nuo Raguviškių paėjus 11 km Jūs pasieksite Kretingos miestą. Toliau žygiuosite vingiuotu Pastauninko parko keliuku kol prieisite pačiame miesto centre jau 400 metų stovinčią Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčią. Ji garsėja brolių pranciškonų tradicijomis, istoriniu, dailės, medžio drožinių paveldu. Ši bažnyčia  - galutinio krikščionybės įsitvirtinimo Kretingos žemėse liudininkė. Šimtamečiuose rūmuose visada draugiški pranciškonai Jums pasiūlys nakvynę. Tačiau prieš poilsį dar būtina aplankyti Kretingos rajono turizmo centrą, įsikūrusį bažnyčios pašonėje. Čia gausite piligrimo spaudą ir daugybę informacijos apie lankytinas Kretingos krašto vietas.

Viena tokių vietų – visai šalia bažnyčios. Tai – dar tarpukariu statyta Lurdo grota, Prancūzijos Lurdo kopija. Žmonės pasakoja, kad maldos prie grotos yra itin galingos, o ten tykštantis šaltinis turi gydomųjų galių. Lygiai tokia pat galinga vieta yra ir senosiose Kretingos kapinėse. Einant nuo miesto, dešinėje kelio pusėje kapinėse matosi mažytė, tačiau išskirtinė koplyčia. Po jos grakščiais skliautais ilsisi šventuoju vadinamas garsusis botanikas ir vienuolis Jurgis Pabrėža. Prie jo kapo žmonės prašo pasveikimo. Kitoje pusėje senųjų kapinių stūkso neogotikinė grafų Tiškevičių koplyčia-mauzoliejus. Jame amžinojo poilsio yra atgulę Kretingos dvaro puoselėtojai grafai Tiškevičiai.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones