Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

Šv. Jokūbo kelio atkarpa Karklė-Klaipėda

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
15 km
3 val.
Maršruto danga

ETAPO APRAŠYMAS:

Pažadinti paukščių čiulbesio papusryčiaukite Karklėje įsikūrusiose kavinėse ir toliau leiskitės į kelią Pajūrio regioniniame parke. Keliaudami Sveikatos takais pasieksite vieną iš įspūdingiausių objektų pajūryje – Olando kepurės skardį. Ši 24,4 m virš jūros iškilusi parabolinė kopa yra nuolat ardoma bangų mūšos ir į pajūrį leidžiasi 16-18 m aukščio nuožulnumu. Olando kepurė nuo seno buvo orientyras jūreiviams ir žvejams, o dabar – tai tobula vieta stebėti į jūrą besileidžiančią saulę.

Taip pat nepraeikite pro Antrojo pasaulinio karo laikų gynybinius įtvirtinimus prie Baltijos jūros „Memel Nord“, įrengtus Klaipėdos kraštą prijungus prie Vokietijos. Tiesa, į baterijos vidų užsukti pavyks, tik savaitgaliais arba susitarus iš anksto.

Keliaujantiems per Klaipėdą siūlome apsilankyti ko gero gražiausiuose šiaurinės Klaipėdos pajūrio segmentuose: Girulių ir 2-os Melnragės paplūdimiuose. Šioje atkarpoje galite žygiuoti paplūdimiais, palve arba asfaltuotu taku einančiu pamiške.

Priėjus Melnragę kelias pasisuks ir jus ves į centrą bei senamiestį per miesto parką bei čia esantį lauko pramogų parką ir Klaipėdos Universteto pastatų kompleksą. Šis pastatų ansamblis iškilo kaip kareivinės su sandėliais, valgomaisiais ir net koplytėle Prūsijos kariškiams. Visi pastatai atspindi neogotikos stilių.

Vis labiau žengiant per miestą žaliųjų gamtos oazių mažėja, tad ties Mažvydo alėja siūlome pasukti kairėn ir atsipūsti bei apžiūrėti alėjoje esančius dekoruotus paminklinius suolelius ir apsilankyti skulptūrų parke. Šiandien šiame skulptūrų parke galite atrasti 116 įvairų akmeninių skulptūrų.

Keliaujant į Klaipėdos senamiestį per Danės upės Biržos tiltą, savo kairėje galėsite visame gražume išvysti vieną iš miesto simbolių - burlaivį “Meridianas”, kuris per daugelį metų tapo vienu ryškiausių miesto ikonų. Šiandien čia veikia jūros gėrybių restoranas, kuris gali būti poilsio stotele siekiant atsikvėpti ir pasisitiprinti.

Šiandieninė senamiesčio teritorija anuomet buvo apjuosta keliomis gynybinių pylimų juostomis, kurių dalis yra išlikusi ir šiandien, tai - piliavietės sala ir Galderno bei Purmarko bastionai ir Jono kalnelio sala. Pastarųjų įtvirtinimų atkurti fragmentai - tai unikalus miesto istorijos paveldo objektas menantis miesto-tvirtovės laikmetį. XVIII a. įrengti įtvirtinimai juosė miestą iš rytų ir pietų pusių, o iš šiaurės saugojo Naujoji Danės upė, patekti į miestą buvo galima tik pro Tilto, Kūlių (Akmenų) ir Malūnų vardais vadinamus vartus. Dabar čia patogu lankytis, nes pylimai ir visa aplinka pritaikyta mūsų poreikiams - nutiesti pėsčiųjų ir dviratininkų takai, įrengti pandusai, suoliukai, funkcinis apšvietimas ir kt.

Miestas turi ir daugiau įdomių istorinių objektų, tačiau kviesime toliau žygiuoti žaliaisiais miesto takais (per įvairius miesto parkus ir skverus): Malūno tvenkinio parku, Ąžuolyno giraitės parku, Žardės parku, Reikjaviko parku ir taip iki miesto pietinėje dalyje esančio Jūrininkų prospekto.  

NAUDINGOS NUORODOS:

 

PILIGRIMŲ NAKVYNIŲ INFORMACIJA 

Pastaba: lentelėje pateiktos tik tos nakvynės vietos, kuriose nakvynei priimami piligrimai.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones