Pėsčiųjų maršrutai

Paslaugos

Ekologinis pažintinis takas "Litorina"

Maršruto vieta: Olandų kepurės kraštovaizdžio draustinis, Pajūrio regioninis parkas.

Maršruto ilgis: ~ 2 km

Maršruto trukmė: ~ 2 valandos

Maršruto apibūdinimas: į pietus ir į šiaurę nuo Olandų kepurės eina status senovinis Litorinos jūros kranto šlaitas, bangų suformuotas prieš 5-7 tūkst. metų. Santykinis šio senovinio šlaito aukštis (nuo jūros terasos apačioje iki moreninio gūbrio viršuje) yra 8-21 m. Čia susidarė gilios šaltiniuotos griovos su trumpais srauniais upokšniais. XIX a. pabaigoje, apželdinant Girulių pajūrį, šiose vaizdingose vietose buvo sukurtas klaipėdiečių pasivaikščiojimams skirtas parkas, įveisti ąžuolai, bukai, platanalapiai klevai, kiti dekoratyviniai medžiai. Taką žymi specialus ženklinimas bei informaciniai stoveliai, tad vargu ar galima pasiklysti. Šlaito viršuje įrengtos įspūdingos regyklos su pavėsinėmis. Keliaudami pažintiniu keliu aplankykite Olandų kepurės kalną ir skardį.
 
Maršruto lankytini objektai: paprastųjų skroblų, paprastųjų bukų alėjos, europinis kėnis, sibirinis maumedis, raudonasis ąžuolas, platanalapiai klevai, Olandų kepurė.

 

Pažintinis maršrutas „Prie rubežiaus“

Maršruto vietovės: Gargždų autobusų stotis – Pėsčiųjų alėja – Savivaldybės aikštė – Gargždų parkas – Gargždų miesto stadionas

Maršruto ilgis: 1,5 km

Maršruto trukmė: 2 valandos

Maršruto aprašymas: Keliaujant pėsčiųjų maršrutu „Prie rubežiaus“ ne tik susipažinsite su Gargždų istorija, bet ir aplankysite istoriškai reikšmingiausias ir gražiausias miesto vietas. 3 plokštumų stenduose atskleidžiami įdomūs faktai apie Gargždus, juos papildo istorinė vaizdinė medžiaga ir nuotraukos. Kiekvienas stendas yra sunumeruotas, juose pateikiamas Gargždų miesto žemėlapio fragmentas, aiškiai nurodantis kur pastatytas sekantis stendas. Tokiu būdu, kiekvienas su maršrutu gali susipažinti savarankiškai arba su gido pagalba.

Sveikatos takai
2020-01-29 Prašau papildykite Sveikatos takais. :)