Karaliaus Vilhelmo kanalas, Lankupių šliuzas ir kabamasis tiltas

Karaliaus Vilhelmo kanalas buvo rankomis iškastas 1863–1873 m. prancūzų karo belaisvių ir pavadintas  tuometinio Prūsijos karaliaus Vilhelmo I vardu. Kanalo statybos tikslas kadaise buvo apsaugoti laivus ir plukdomus sielius nuo pavojingų audrų, kildavusių Kuršių mariose. Kasant kanalą daug prancūzų karo belaisvių žuvo, todėl jiems pastatytas paminklas prie kanalo žiočių. Kanalas prasideda ties Lankupių kaimu šliuzu, o baigiasi Klaipėdos uosto Malkų įlankoje. Ilgis 25–27 km, plotis 28–30 m, vidutinis gylis 1,7 m.

Šiandien Karaliaus Vilhelmo kanalas - sparčiai populiarėjanti vandens turizmo trasa ir pramoginės žvejybos vieta.

Lankupių šliuzas yra Lankupių kaime, Priekulės seniūnijoje. Tai vienintelis šliuzas Lietuvoje, kuris paskelbtas technikos paminklu. Per Karaliaus Vilhelmo kanalą 1902–1904 m. pastatyta 10 lengvų metalinių tiltų. Lankupių šliuzas iki šiol retkarčiais naudojamas pagal paskirtį.

Lankupių kabamasis tiltas per Minijos upę - Lietuvos rekordų sąraše. Tai ilgiausias kabamasis tiltas, kurio ilgis yra 130 m, plotis 1,4 m. Metalinis lentomis dengtas tiltas jungia Klaipėdos ir Šilutės rajonus Lankupių kaime. Yra duomenų, kad šis tiltas pastatytas XX a. pradžioje. 

Apgyvendinimo įstaigos prie Vilhelmo kanalo:

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!